Rēzeknes rogainings 2015

Rēzeknes rogainings 2015

Plānošana
Galveno plānošanu veic Vilnis. Tiek nolemts ka jāņem visi lielie punkti, kas ir izvietoti kartei pa ārējo malu. Maršrutam nav kur piesieties, tamdēļ neko neiebilstu. Vēl pēdējā brīdi aiz bažām, ka saplānots būs par maz nospraužam arī pāris rezerves punktus, ko ja nu galīgi paliks garlaicīgi tad ņemsim. Talkā tiek ņemtas arī Pitagora atziņas.rr2015_karte_cels(tomēr tā ģeometrija kautkur noder :)). Pārzīmēju maršrutu uz savu karti. Savukārt Vilnis uz manu jautājošo skatienu atbild, ka viņš neko nezīmē, bet visu atcerēšoties tāpat no galvas. Vienīgais ieplānotais laika limits ir, ka pie 61 KP jābūt 02:00. Vienojamies, ka sākumu (ir man nelāga pieredze) taču ātrāk par 5min/km neskriesim. Apņemšanos gan izdodas noturēt tikai daļēji, bet atšķirībā no Rīgas Rogaininga tas nav tik ātrs.

KP 20 pirmais ieplānotais, uz to dodamies pa taisno, jo 250m tomēr ir un paliek 250m :D. No KP 20 jātiek ir uz KP 35 uz to nokļūt var vienkārši skrienot pa ceļu un sekojot citiem, jāuzkāpj mini kalniņā.

KP 66 vienkārši atrodams skrienot pa ceļu un sekojot citiem rogaineriem. Šobrīd kāja tikai mazdrusciņ sāp.

KP 42 nav variantu – šis jāņem pa taisno, mazliet slapjuma, mini grāvīša šķērsojums un klāt ir ceļš un elektrolīnija. YES KP 42 ieņemts izmantojot maģisko azimutu :).

orienteering9

KP 34 īsa apspriede un tiek nolemts uz to iet pa elektrolīniju, jo tas slapjums neizskatās bīstams. Tam veiksmīgi tiekam cauri un apsteidzam dažas komandas, kas dodas medīt 34 KP izlaižot 42 KP.

KP 86 tas atrodas lāču lamatu apvidū (te atkāpei – te notika manas pirmās piedzīvojumus sacensības un atceros, ka brienot pa nātrēm, kas bija pāri galvai gandrīz ievēlos kauckādā bedrē, kas kā vēlāk stāstīja zinošie konkurenti, esot lāču bedres), torni atrodam un kalna seglos arī atrodas KP 86

KP 43 Šo punktu nebija sākotnēji plānots apmeklēt, bet tā, ka tas tik viegli dabūjam tad dodamies pakaļ. Pī pī noskan idents – done

KP 73 Tālāk ceļš ved uz KP 73 foršs un skrienams gabals, nu ne tā kā Rogainingā būtu jābūt. Hmzz pagrieziens  a tur priekšā sēta. Jippī tanī ir vārtiņi, kas ir vaļā. Ejot pār tiltu novērtējam, ka upei būs jāiet apkārt pēc KP 64, jo glābšanas veste nav nevienam no mums līdz.

KP 64 Ceļš uz to nav vienkāršs brikšņi, kalniņi, nogāzti koki. Bet viss sliktais vienmēr beidzas un sākas pļava. Šeit arī pļavā pielavās tumsa un tiek iedarbināts lukturītis. KP 64 apmeklēts.

KP 41 šeit mūs izglābj KP atstarotājs, jo punktam nezin kāpēc pienākam no otras puses.

KP 49 plānots bija doties pēc azimuta, bet sanāk nesaprašanās un skrienam pa ceļu. Īsa apspriede, ka dzeršanas punkts mums šobrīd nav vajadzīgs un piedevām tas nav pa ceļam. Drusku pļava, drusku mežs un KP 49 ir ieņemts.

KP 85 Ceļš, ceļš tornis grāvis un var sākt darbināt kompasu lai trāpītu uz augstum līkni un aiz tās atrodamo pauguriņu. Nedaudz buramvārdu un pieskaitām rēķinam 8 punktus.

KP 76, jeb atstarotāja punkts. Grāvis atrodas pats, bet stiga gan nedodas rokā, to tomēr atrodam un klāt arī ir pirmais no uzzīmētajiem ceļiem. Dodamies pa ceļu līdz tā galam un meklējam draudzību ar azimutu. Tā pa īstam neizdodas sadraudzēties un netrāpām uz pareizo ieplaku. Pag pag spīd! Esam glābti, bet nekā, kā ir pazaudējis mežā atstarotāju :). To piesavienos, lai tas nemaldina citus. Tad pamanām, ka nāk gaismiņas pēc azimuta no otra ceļa, noregulējam arī savu kompasu un KP 76 atrasts.

KP 65 Pēc virziena atrodam elektrolīniju, tai sekojot atrodam ceļu, pēc īsas apspriedes izlemjam pēc KP 36 neiet, kas bija ieplānots kā “optional”, jo beigās ir atstāti KP, ko apmeklēt. Dodamies pa ceļu, sastopot vairākas komandas, un griežamies iekšā pēc KP 65, neticami, bet trāpam precīzi uz bebru dambja, un kā solīts leģendā uzkalniņā jau spīd KP 65

KP 75 Mežs-māja-ceļš-pļava-ceļš. Ceļa galā sākam meklēt punktu, bet kļūda nolasot leģendu. Nekas atgriežamies uz ceļa galu un duram pēc azimuta ar otro piegājienu. Otrais piegājiens ir veiksmīgs. Kā tikko konfekti dabūjuši puikas desojam medīt KP 54.

KP 74 Ar 2x piegājieniem neatraduši mazo raustīto ceļu nolemjam, ja jau KP 54 negrib tikt atrasts + pazib viedoklis, kas tāpat nebūtu skrienams, tad nevajag ar. Tešam tālāk pa ceļu caur izcirtumu un tur ar punkts gozējās kraujas malā. Šeit jau kājas sāk pieminēt  Istras piedzīvojumus.

KP 82 Šo punktu medījam kopā ar vairākām gaismiņu komandām un veiksmīgi to atrodam.

10

KP 56 mērķis ir atrast vienkārši trāpot abiem slapjumiem pa vidu un tad dot ručkā pa ceļu, bet nekā slapjumiem pa vidu netrāpām un apejam abus slapjumus pa Z pusi. KP 56 atrašanās vieta tiek iztulkota mazliet nepareizi, bet tomēr to atrodam.

KP 45 Jātiek pa dzelzceļu līdz kraujai un tad jau KP praktiski būs sasniegts. Tas arī veiksmīgi izdodas, tik ar 1x reizi neizdodas atrast īsto bedri. Cita komanda nokomentē, ka īsti korekti jau neesot slēpt KP bedrēs :).

KP 60 pa ceļu tiekam līdz dzeršanas punktam. Dzeršana punktu izmantoju lai 2 minūtes atpūstos un varam doties tālāk. KP 60 atrodas aizlikts aiz daudzām līnijām – tātad būs jārāpjas, par ko kājas galīgi nepriecājas. Dažbrīd sajūta, ka no sāpēm būs jāvemj, bet tieku cauri ar nelabumu. Tomēr viss beidzas labi un  virsotne iekarota, tagad jāripo lejā.

KP 68 tiek izlaists, jo pēc īsas prāta vētras tiek nolemts, ka to nav vērt ņemt, jo kartē punktu netrūkst.

KP 83 – slapjais punkts, it kā elektrolīnijas kreisajā pusē izskatās sausāks, bet tik un tā abi ar Vilni dabūjam brist līdz viduklim pa ūdeni. Lai gan ir vasara, kādu brītiņu salst kājas. Urā pļava, grava un strautiņi.

KP 77 Ceļā uz to nenozīmīgs slapjums. Pāri meža ceļam un par diezgan briesmīgu baļķu vešanas ceļu nokļūstam pie KP 77. Kājas joprojām turpina dialogu – kam tev to vajag, cik tad var utt.

KP 81 tiek pielietots maģiskais azimuts un izcirtums, kalniņa galā tiek iekarots. Šeit tika plānots nogriezties uz KP 59,47, bet pulkstenis tik iet un iet, kā laika dziesmiņā un šos punktus nolemjam izlaist.

KP 72 pļava mežs – pļava – mežs un KP 72 ir mūsu.

KP 61 Šinī punktā bija plānots ierasties 02:00, bet nekā ierodamies ~03:00, uz to arī piedevām sanāk līkums, jo palaižam garām neredzamo pagriezienu.

KP 30 Šī punkta vietā bija plānots KP 51, kontrollaiks nav joka lieta un nolemjam ņemt tā vietā KP 30, uz kuru nokļūt var kaut acīm ciet.

KP 79 Vilnim dažbrīd stāv klāt kauckāds dievs vārdā “Azimutus precizitus” un KP 79 tiek atrasts.

KP 80 Uz šo punktu mērojam ceļu kopā ar citu komandu. Ceļu kur jāpagriežas knapi pamanām, man pat liekas, ka esam pat par tālu, jo dabā ir viena papildus caurteka, bet pēc nelielas ķemmēšanas punkts tiek veiksmīgi no-makšķerēts. Šajā brīdī arī pieres lukturis sāk ziņot, ka baterija drīz ies uz beigām.

KP 62 Pārskrējies tiek veikts pārsvarā pa ceļu, ar izslēgtu lukturi. Sāk dziedāt putni, tātad drīz būs gaišs :).

KP78 Taciņa, pļava un dzeršanas punkts, tas pirmo reizi manā pieredzē izrādās esam aka. Apēdu 1x želeju, padzeros no spaiņa un varam doties pa ceļu, tad pa pļavas malu un atliek atrast purva malu.

me2

KP 69 Grāvis ceļš grāvis un arī šis punkts ir rokā.

KP 71 zemes ceļš pagrieziens, līdzsvara vingrojumi, pāri upei un punkts rokā. Pie punkta izrādās neesmu vienīgais sagurušais, jo otra komanda un Vilnis 3m pirms punkta nogriežas un sāk kāpt gravā. Pārliecinos, ka man nerēgojas un ziņoju, par punktu. Jūtos, kā bērns atradis konfekti.

12

KP 52,31,22,40 Tālāk vismaz man iet grūti, atlikušas nepilnas 3 stundas, bet šķiet pat gliemeži mani apdzen visus šos 4 punktus varēja ņemt skrienot nevis velkoties. No šīs vietas jau rūpīgi rēķinu, ko un kā darīt. Vienā brīdī izskatos laikam tik nožēlojams, ka Vilnis pat piedāvā izlaist 40 un doties pakaļ KP 67, atbildu, ka nē kamēr varu nostāvēt kājās tikmēr turpinām pēc plāna. Pārliecinu Vilni, ka KP 67 un KP 84 nepaspēsim paņemt, jo tur ir slapjums, kā izrādās tas bijis pareizs lēmums, jo runā, ka lai tiktu pēc KP 87 ātrums ir bijis 1h=1km

KP 48 viegli atrodams.

KP 70 gan atrodas pie liela smuka akmens tik tie nozāģētie krūmi, dzen kājas izmisumā, bet mierinu sevi ar domu, ka tālāk ceļā nav neviena izcirtuma.

KP 38 Punktam aizdomīgi zema vērtība, ņemot vērā, ka jākāpj pašā antenu kalnā. Satiekam smaidīgu Lindu, šķiet tikko tik startējusi.

KP 57 Ieplānoju uz to doties caur dzeršanas punktu, bet Vilnis manu domu nogalina saknē, “dzersim pēc tam, jādod pa taisno”. Pateicoties šādai taktikai dabūjām izbaudīt kā ir kāpt zaru kalnā. Kāpjot zaru kalnā sāku ilgoties pēc Istras dolomītiem :), bet kas jādara tas jādara kautkā augšā tieku.

KP 21 Tik ļoti biju koncentrējies uz dzeršanas punktu, ka palaižu garām, ka pavisam netālu pie ūdens mētājās 3 punktnieks. Paņemam KP 21 un skrienam tipinām uz finišu, pat apdzenam vairākas komandas :D.

Finišs. Nolāpīts! Vēl palika neizmantotas 24 minūtes, bet tā  mana vaina, jo man no Rīgas Rogaininga sāp toreiz iegūtie un uzreiz zaudētie 3 punkti. Tiesneši izdrukā lapiņu un saka, ka te ož pēc pēc medaļām, uz ko atbildam, ka vēl jau stiprie nav finišējuši un cerība ir tikt labi ja 6niekā. Nezinu, kā, bet acīmredzot, ja ir kautkādi rogaininga dievi tad tie visi stāvēja mums klāt.

Secinājumi.
Nekad, nekad nepadodies aizmirsti vārdus nemāku/nevaru/varbūt nākamreiz. Kamēr tu vari tikmēr kusties, jo tev ir dots kustību prieks. Sāpes un zilumi/pušumi, tās ir pārejošas neērtības. Kamēr vari tikmēr virzies uz priekšu, kaut gliemeža ātrumā, bet kusties uz to pusi kur ir finišs, kur ir tavs mērķis, tavs sapnis. Dari to sev nevis citiem.
Šoreiz dažbrīd bija sasodīti grūti, tik grūti, ka no sāpēm nāca vēmiens, bet vienmēr šādos brīžos es atceros, ka kādam iet grūtāk nekā man un citi šādas grūtības paši neizvēlas.
Tāpat Tu neesi viens Jūs esat komanda, un komanda ir tik stipra cik stiprs ir tās vājākais posms tāpēc esi stiprs un nekad nepadodies. Un ja cīnīsies rezultāti neizpaliks.
13

Tags: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: